Архив для Січень, 2024

Поезія в «Голосі Безмовності» Девід П. Брюс

Поезія в «Голосі Безмовності»

Девід П. Брюс працював національним секретарем TТ в Америці з 2010 по 2023 рік, а також директором з освіти з 2003 по 2010 рік. Він є автором книги «Служіння вищій меті», опублікованої видавництвом Quest Books.

Голос Безмовності (ГБ) не схожий на інші літературні твори О. П. Блаватської (ОПБ). Враховуючи його об’ємний доробок, це твердження заслуговує на увагу. Ті, хто не знайомий з цією маленькою, але надихаючою книжкою, можуть запитати: «Чому вона така особлива? Чому це так шанується в серцях теософів?» За своїм розміром і масштабом вона навіть не наближається до «Розкритої Ісіди» чи «Таємної Доктрини» (ТД). З точки зору подання викладу теософських вчень, вона не зрівняється з «Ключем до теософії». Незважаючи на ці відмінності, багато хто вважає її безцінним коштовним каменем. Читать далее »

Як рухатися далі? Треба знати…! (відеосупровід лекції зі слайдами)

Як рухатися вперед? Треба знати…

«Зараз людство на порозі Переходу до зовсім нової Епохи. Щоб здійснити цей Перехід плавно і, можливо, навіть непримітно, кожен з нас має відчути гармонію всередині себе і здійснити перезавантаження старого мислення на нове, тобто вдосконалити себе. Покладемо в основу своєї роботи заклик древньогрецького мудреця Сократа: «Людино, пізнай себе!». Практична реалізація його в житті дасть можливість рухатися вперед … ».

Читать далее »

Відповідальність, як міра духовної зрілості. Чи можна виховати готовність до прийняття відповідальності?

Виступ на XIX Конвенції Теософського Товариства в Україні, що пройшла онлайн 17-19 листопада 2023 року.

Відповідальність та свобода становлять духовну сферу людини

Віктор Франклін

Для полегшення визначення, що ж таке духовна зрілість як така, розділимо це словосполучення на дві частини: «духовність» та «зрілість».

Духовність це наявність, або  сукупність у людини таких позитивних якостей, що визначають її внутрішній світ. Найголовніші з них: чистота Душі, совість, терпіння і чесність і, звичайно, любов та співчуття; це щохвилинна готовність прийти на допомогу іншим, готовність до роботи на Загальне Благо та багато ще чого, що веде шляхом альтруїзму. Саме до цього протягом усього життя закликала нас Олена Петрівна Блаватська.

Зрілість – це стан, коли людина всього цього досягає. Досягти духовної зрілості означає накопичити у своєму серці ці та інші позитивні якості і проявляти їх повсякденно і повсякчасно. Читать далее »

Говорить Олена Блаватська (2024 рік)

venzelКто такой теософ? “Нетрудно стать теософом. Любой человек средних умственных способностей и склонный к метафизике; ведущий чистый не эгоистический образ жизни и находящий больше радости в помощи ближнему, чем в получении помощи самому; кто всегда готов поступиться своими желаниями ради блага других; кто любит Истину, Добро и Мудрость ради них самих, а не из-за выгод, которые они могут принести, – ТОТ ТЕОСОФ”.

Е.П. Блаватская “Практический оккультизм”

– [2016] – [2017] – [2018] – [2019] – [2020] –

– [2021] – [2022] – [2023] – [2024] – Читать далее »