Архив рубрики ‘Новини’

Лист Махатми до Ф. Арундейл: Поради Членам Ложі ТТ КУТ ХУМІ

ФОТО АДЕПТІВ 

Кут Хумі, або КХ, є одним з Махатм, які надихнули заснування Теософського Товариства (ТТ). Він листувався з двома англійськими теософами, що жили в Індії, А. П. Сіннетом і А. О. Х’юмом, що було опубліковано в книзі “Листи Махатм до А. П. Сіннета”.

[1884] До Франчески Арундейл, члена Теософського Товариства, Скарбника Лондонської Ложі 77, Коло Півмісяця, Ноттінг-Хілл. W.

День розлуки наближається, і я хотів би сказати вам кілька слів. Ви є офіцером ЛЛ [Лондонської Ложі] і як така маєте особливий обов’язок і можливість. Читать далее »

Навчайтеся, щоб ви могли викладати теософію: справжня робота TТ. Дара Тетрей.

Доктор Дара Тетрей є колишнім національним президентом і національним секретарем Теософського товариства в Австралії.

У працях засновників Теософського товариства (ТТ) можна знайти чимало цілей, які так чи інакше передбачають трансформацію ментального ландшафту; або на рівні культури та світогляду, або на рівні особистості. Цей подвійний напрямок пронизує праці О. П. Блаватської (ОПБ) та її вчителів, допомагаючи позбутися помилок хибних суджень, які засмічують наш внутрішній і зовнішній світи, подібно  бляшкам у кровоносному руслі. У цьому есе досліджуються вибрані елементи цієї роботи, яку колишні президенти TТ Н. Шрі Рам і Радха Берньє інколи описували як відродження людини.

Відродження людини передбачає трансформацію розуму, а отже, і суспільства. Читать далее »

Розуміння Вселенського Розуму. Діпа Падхі

Доктор Діпа Падхі є міжнародним віце-президентом Теософського товариства (ТТ) і президентом ТОС, регіон Одіша, Індія. Коротка доповідь, виголошена на Міжнародному конгресі ТТ 1 січня 2024

Сама концепція вселенського розуму передбачає, що всесвіт створений розумним задумом. За всесвітом стоїть розумний принцип, і він існує з певною метою. Творіння є телеологічним, а не механічним чи випадковим.

Для того, щоб зрозуміти вселенський розум, нам потрібно знати його джерело – вселенську свідомість. Вона не є Абсолютною Реальністю. Чиста свідомість – це Абсолютна Реальність, яка є вічною і непроявленою, тоді як вселенська свідомість проявляється через матерію. В адвайта-веданті чиста свідомість називається брахманом. Коли чиста свідомість проявляється як першооснова всього “буття і становлення”, її називають вселенською свідомістю. У різних релігіях її також називають Ішварою, або Богом, і багатьма іншими іменами. Вона є справжнім сприймачем усіх речей та істот. Читать далее »

План роботи на вересень-грудень 2024 року

П Л А Н  Р О Б О Т И

Кіровоградського відділення «Лайя» ТТ в Україні

вересень – грудень 2024 року Читать далее »

Четвертий Стовп Практики. ТІМ БОЙД

Одна з дещо парадоксальних цілей духовної практики – стати менш егоцентричним. Результати практики можна описати як “безкорисливість”. Простіше кажучи, духовна практика фокусується на зменшенні обмежуючого впливу особистого “я” шляхом перенесення центру усвідомлення на Вище, або Вселенське “Я”. Це парадоксально, тому що для того, щоб цей зсув відбувся, має бути початкова прихильність неочищеної особистості до процесу – прихильність до майбутнього піднесення, яке для особистого “я” виглядає дуже схожим на вимирання. Читать далее »

Незмінний трикутник

Незмінний трикутник

Дорогі друзі! В теософській літературі Шлях до свого Вищого «Я» завжди асоціюється з Трикутником, кожен кут якого відображає певний зміст. Щоб розкрити його, різні автори вживають ті чи інші терміни залежно до їх бачення.

У своїй статті «Три стовпи практики» Тім Бойд подає цей Незмінний Трикутник таким чином: Читать далее »

Три стовпи практики. ТІМ БОЙД

Три стовпи практики. ТІМ БОЙД

У всіх традиціях, які спрямовані на самотрансформацію або регенерацію людини, є необхідний акцент на необхідності практики. Деякі люди можуть чинити опір дисципліні та часу, необхідних для розвитку та наполегливості в практиці, думаючи, що це просто ще один процес загартовування, яким він і є, але це парадоксально. Духовна практика – це процес зумовленості, який веде до можливості звільнення від зумовленості. Заклопотаність практикою в духовних і релігійних колах ґрунтується на кількох спостереженнях. Перше полягає в тому, що незалежно від того, усвідомлюємо ми це чи ні, ми постійно щось практикуємо. Читать далее »

Размышления над статьей Е. П. Блаватской «Что есть истина?»

многогранный кристалл

Какая бы тема теософского направления не была взята нами для обсуждения, мы всегда обращаемся к девизу «Нет религии выше Истины», который отражает главную тысячелетнюю идею Теософии – идею устремления к Единой Высшей Правде. Именно она полагается в основу Бытия и управляет им. Что же это за Единая Высшая Правда, которая есть идеей Теософии?

Это и есть та Истина, некоторые тайны которой пытались приоткрыть людям Великие Учителя и передать миру часть Знания для их просвещения через своего Вестника – Елену Петровну Блаватскую. Читать далее »

Інтуїція в технологічному світі. Уейн Гетфілд

Містер Уейн Гетфілд – президент Болтонської ложі Теософського товариства в Англії, національний лектор та автор багатьох теософських статей.

Чи можливо використовувати нашу інтуїцію у світі, переповненому технологічними інноваціями? Читать далее »

Функція релігії (Споконвічна Мудрість)

Функція релігії – втішати та підбадьорювати людей у їх боротьбі з гріхами та смутками, яка триває все життя. І зробити це вона може, лише надавши Людству благородні ідеали більш гідного життя на Землі та більш щасливого існування після смерті, яких слід добиватися свідомими зусиллями. Світ зараз потребує такої церкви, яка б розповіла йому про таке Божество або безсмертний початок у людині, яке було б, як мінімум, на рівні ідей та знань нашого часу».

Читать далее »