Архив рубрики ‘Новини’

Герметические аксиомы

В книге «Кибалион» ми читаем, что все фундаментальные основные (исходные) учения, положенные в основу тайных учений каждой расы, исходят от Гермеса Трисмегиста. Даже наиболее древние учения Индии уходят своими корнями в первоначальное учение герметиков. Они оставили человечеству наиболее важные Аксиомы (положения), которыми должен овладеть тот, кто хочет «открыть многие внутренние потайные двери в Храм Тайного Знания».

В заключительной части книги подаются следующие из этих наиболее важных Герметических Аксиом: Читать далее »

Духовний прогрес

Духовний прогрес

Олена Блаватська

Відомі рядки Христини Розетті: Невже кожен підйом на дорозі тяжкий? Так, весь шлях до останку. Невже путь розтягнувся на весь довгий день? Так, мій друже, до ночі з ранку.

(«Вгору», рядки 1-4)

є немов уособленням життя тих, хто справді ступає на шлях, що веде до вищо­го. Які б розбіжності не існували між різни­ми викладеннями Езотеричної Доктрини, оскільки в кожну епоху вона одягала нове вбрання, відмінне від попереднього як за відтінком, так і за фактурою; але в кожно­му з них ми знаходимо повну згоду в одному питанні – про шлях до духовного розвитку. Одне єдине непорушне правило завжди було обов’язковим для неофіта, так само і зараз – повне підкорення нижчої природи вищою. Від Вед і Упанішад до нещодавно опублікованого «Світла на Шляху», як би ми не шукали в бібліях усіх рас і культів, ми знаходимо лише один-єдиний шлях – важ­кий, болісний, клопіткий, яким людина може здобути істинне духовне осяяння. Та й як може бути інакше, адже всі релігії і всі філо­софії є лише варіантами першого вчення Єдиної Мудрості, переданого людям Плане­тарним Духом напочатку циклу? Читать далее »

Культура – рушійна сила еволюції. Євдокія Савелівна Венгер.

Євдокія Савелівна Венгер, Секретар Регіонального Учбового Центру «ФЕНІКС» Теософського Товариства в Україні, місто Харків. Виступ на Школі Лекторської Майстерності (ШЛМ). Лютий 2024 року

Тема Культури в її глибокому розумінні мене цікавила давно, і сьогодні я можу поділитися з вами моїми роздумами. Тема ця багатопланова, але я постараюся коротко викласти мої думки. Епіграфом до теми є висловлювання М.К.Реріха:

Читать далее »

План роботи на січень-червень 2024 року

План роботи Кіровоградського відділення «Лайя» ТТ в Україні січень-червень 2024 року
Читать далее »

Створюємо Світле майбутнє!

Більше року ми допомагаємо Громадській організації «Добромир», «Годуємо патріотів». У  великій родині волонтерів беремо участь у фасуванні  сухих борщових та супових наборів, які передаються, бійцям Сил Оборони та ЗСУ,  жителям постраждалих та деокупованих територій. Натхненна та самовіддана волонтерська діяльність продовжує розширювати свої межі в Кропивницькому. Спочатку працювали всі разом (дорослі, молодь, діти), потім у дві зміни, а потім з’явилась «Молодіжна кухня», де молоді люди паралельно проявляють свої творчі здібності, набувають навичок самоорганізації. Читать далее »

Шлях людини на планеті Земля. Оксана Мулик (відеолекція)

Шлях людини на планеті Земля

Публічний онлайн лекторій. Сезон 2023-24 року. Теософія для допитливих.

Тема 6. “Шлях людини на планеті Земля”.

Поява людини на планеті Земля. Перші раси та материки. Духовний Шлях для представників різних рас – Хатка-Йога, Бхакті-Йога, Раджа-Йога. Сьогоднішній стан людства, необхідність свідомих зусиль. Наявність Божественного Плану і майбутнє людства. Читать далее »

Поезія в «Голосі Безмовності» Девід П. Брюс

Поезія в «Голосі Безмовності»

Девід П. Брюс працював національним секретарем TТ в Америці з 2010 по 2023 рік, а також директором з освіти з 2003 по 2010 рік. Він є автором книги «Служіння вищій меті», опублікованої видавництвом Quest Books.

Голос Безмовності (ГБ) не схожий на інші літературні твори О. П. Блаватської (ОПБ). Враховуючи його об’ємний доробок, це твердження заслуговує на увагу. Ті, хто не знайомий з цією маленькою, але надихаючою книжкою, можуть запитати: «Чому вона така особлива? Чому це так шанується в серцях теософів?» За своїм розміром і масштабом вона навіть не наближається до «Розкритої Ісіди» чи «Таємної Доктрини» (ТД). З точки зору подання викладу теософських вчень, вона не зрівняється з «Ключем до теософії». Незважаючи на ці відмінності, багато хто вважає її безцінним коштовним каменем. Читать далее »

Як рухатися далі? Треба знати…! (відеосупровід лекції зі слайдами)

Як рухатися вперед? Треба знати…

«Зараз людство на порозі Переходу до зовсім нової Епохи. Щоб здійснити цей Перехід плавно і, можливо, навіть непримітно, кожен з нас має відчути гармонію всередині себе і здійснити перезавантаження старого мислення на нове, тобто вдосконалити себе. Покладемо в основу своєї роботи заклик древньогрецького мудреця Сократа: «Людино, пізнай себе!». Практична реалізація його в житті дасть можливість рухатися вперед … ».

Читать далее »

Відповідальність, як міра духовної зрілості. Чи можна виховати готовність до прийняття відповідальності?

Виступ на XIX Конвенції Теософського Товариства в Україні, що пройшла онлайн 17-19 листопада 2023 року.

Відповідальність та свобода становлять духовну сферу людини

Віктор Франклін

Для полегшення визначення, що ж таке духовна зрілість як така, розділимо це словосполучення на дві частини: «духовність» та «зрілість».

Духовність це наявність, або  сукупність у людини таких позитивних якостей, що визначають її внутрішній світ. Найголовніші з них: чистота Душі, совість, терпіння і чесність і, звичайно, любов та співчуття; це щохвилинна готовність прийти на допомогу іншим, готовність до роботи на Загальне Благо та багато ще чого, що веде шляхом альтруїзму. Саме до цього протягом усього життя закликала нас Олена Петрівна Блаватська.

Зрілість – це стан, коли людина всього цього досягає. Досягти духовної зрілості означає накопичити у своєму серці ці та інші позитивні якості і проявляти їх повсякденно і повсякчасно. Читать далее »

Говорить Олена Блаватська (2024 рік)

venzelКто такой теософ? “Нетрудно стать теософом. Любой человек средних умственных способностей и склонный к метафизике; ведущий чистый не эгоистический образ жизни и находящий больше радости в помощи ближнему, чем в получении помощи самому; кто всегда готов поступиться своими желаниями ради блага других; кто любит Истину, Добро и Мудрость ради них самих, а не из-за выгод, которые они могут принести, – ТОТ ТЕОСОФ”.

Е.П. Блаватская “Практический оккультизм”

– [2016] – [2017] – [2018] – [2019] – [2020] –

– [2021] – [2022] – [2023] – [2024] – Читать далее »