Архив рубрики ‘Статті з питань теософії’

ІДЕЯ БРАТЕРСТВА У ТВОРЧОСТІ О.П.БЛАВАТСЬКОЇ

 

Раїса Михайлівна Калашнікова –   

ексПрезидент теософського    відділення «Лайя», місто Кропивницький, Національний лектор України  

 виступ на Дні наукових читань в Музейному Центрі О.П.Блаватської і її родини, м. Дніпро, 20 березня 2025 року.

                               

«… термін «Всесвітнє Братерство» не є порожня фраза. Це єдина надійна основа світової моральності. Якщо це лише мрія, то, принаймні, благородна мрія людства і мета устремлінь істинного Адепта»

                                                                                            «Листи Махатм»

Для Олени Петрівни Блаватської, Учениці Великих Учителів людства, цей термін дійсно не є «порожня фраза». Вона усім своїм життям, усіма діяннями показала героїчний приклад реалізації істини Братства і беззавітного служіння Йому. Читать далее »

Життя в тонких світах Небесного простору

Валентина Бєлан

         Виступ на Всеукраїнському лекторії             “Теософія для допитливих”,  22 лютого                                           2025 року

Читать далее »

Приклад Анні Безант ТІМ БОЙД

Анні Безант була великою особистістю, не лише з точки зору її впливу на роботу Теософського Товариства (ТТ) у всьому світі. Вона була однією з тих людей, які періодично приходять у світ і доторкаються до нього так, що змінюють його. Зміни, які відбулися в зрілій частині її життя, коли всі навички, здібності та досвід були на місці, проявилися тут, у ТТ, і в Індії. Я хотів би трохи вшанувати  її життя, згадавши деякі з них. Читать далее »

ВЕЛИКИЙ КОСМІЧНИЙ ЗАКОН ЦИКЛІЧНОСТІ АБО ПЕРЕТВОРЕННЯ.

Микола Агарков – Секретар відділення “Шакті”, місто Житомир.

 

Виступ на Всеукраїнському лекторії “Теософія для допитливих”, 25 січня 2025 року”

 Кожне явище у Світобудові має свій початок і кінець. Життя Космосу ґрунтується на Законі Циклічності або Циклу і Ритму. Усе у Всесвіті підлягає ритму і циклу.

Слово “цикл” походить від грецького слова “куклос”, що означає – коло, кільце або кругообіг. Цикл – це коло або оборот будь-якого явища чи дії. Чергування повторюваних циклів утворює Ритм. Усі цикли повторюються ритмічно, один цикл змінюється іншим, піднімаючись по спіралі. Читать далее »

Послання у пляшці: Зробіть Щось – III ТІМ БОЙД

Тім Бойд

Президент Міжнародного Теософського Товариства

Відповідаючи нещодавньому інтерв’юеру, який попросив мене написати «Послання в Пляшці», я запропонував коротку відповідь: «Довіряйте. Будьте відкриті. Зробіть щось». Розглянувши перші два твердження в попередніх статтях, настав час розкрити тему «Зробіть щось». Три частини послання є короткими, і загальне питання, на яке вони посилаються, є настільки ж коротким. Довіряйте. У що? Будьте відкритими. До чого? А для «Зробіть щось» найкоротше питання з усіх: «Що?». Це справедливе запитання, але обґрунтована відповідь має бути чимось більшим, ніж перелік дій «Ти повинен…». Читать далее »

ВІДКРИТИЙ РОЗУМ І ВНУТРІШНЯ АЛХІМІЯ НА ШЛЯХУ

Раїса Михайлівна Калашнікова – екс-Президент теософського відділення «Лайя», місто Кропивницький, Національний лектор України (виступ на Конвенції ТТвУ,  листопад 2024 року).

«Істинно мудрі, усвідомлюючи природу Всесвіту, використовують закон проти Закону, Вище проти нижчого та за допомогою мистецтва Алхімії перетворюють небажане на цінне»

                                                                                         Кібаліон Читать далее »

Послання в Пляшці: Будь Відкритим – II ТІМ БОЙД

                Тім БТім Бойд, Tim Boydойд

 Президент Міжнародного      Теософського Товариства

У статті минулого місяця я згадував питання, яке мені поставили під час інтерв’ю: «Якби ви хотіли написати послання у пляшці і довірити її морю, що б ви написали?». Моєю відповіддю були п’ять слів: «Довіряй, Будь Відкритим, Роби Щось». Приділивши увагу «Довірі» в попередній статті, я хотів би поміркувати про «Бути відкритим». Гарною відправною точкою може бути питання, що означає бути відкритим. Читать далее »

Послання у Пляшці: Довіра – І ТІМ БОЙД

Тим Бойд

          Тім Бойд

   (Президент Міжнародного    Теософського Товариства)

 

Нещодавно під час зустрічі з членами Теософського товариства (ТТ) в Італії мене попросили дати інтерв’ю. Знімався фільм про історію ТТ в Італії, і режисер подумав, що кілька запитань до Міжнародного Президента можуть бути корисними. Запитань було небагато, може п’ять чи шість. Більшість з них були історичними або пов’язаними з вченням Теософії, але останнє питання було іншим. Воно було таким: якби ви хотіли написати послання у пляшці і довірити її морю, щоб ви написали? Читать далее »

НА ПОРОЗІ ЗАВТРАШНЬОГО ДНЯ

Борис Цирков

Борис М.Цирков (1902-1981) – теософ з Пойнт-Лома, редактор Зібрання творів О. П. Блаватської та письменник. У 1981 році він отримав медаль Субба Роу за величезний внесок у теософську літературу. Передрук з журналу “Теософія”, т. V, № 1 (25) – травень-червень 1948 року.

Неспокій і сум’яття нашого розуму в сучасному світі є прямим наслідком зруйнованого та розсипаного погляду на життя. Самовдоволення застарілої релігії, фальшива безпека егоїстичного суспільного ладу, заснованого на політичних гаслах, позбавлених духовного змісту, і банальність квазі-етичних концепцій, заснованих насамперед на зручності і передбачуваній перевазі сили над правом, – ці та інші звичні орієнтири вмираючої епохи руйнуються на наших очах і в кожному куточку світу, придатного для проживання. Читать далее »

Людино, пізнай себе! Багатовимірність людини

Раїса Калашнікова

Раїса Михайлівна Калашнікова – екс-Президент теософського відділення «Лайя», місто Кропивницький, Національний лектор України. Виступ на лекторії «Теософія для допитливих», сезон: жовтень 2023 – березень 2024 року.

Незважаючи на те, що вислів «Людино, пізнай себе!», як синонім давньогрецького афоризму «пізнай самого себе», всім добре знайомий, а абсолютна більшість давно здійснює його на практиці, сьогодні, все ж, звернемося до цієї теми ще раз. Враховуючи, що теорія все-таки йде попереду практики, слід  пам’ятати слова Олени Петрівни Блаватської, якими вона закінчує I-й том «Викритої Ізиди»:

«Необхідно вивчати, щоб знати, знати, щоб розуміти, розуміти, щоб судити». Читать далее »