Архив рубрики ‘Відеоблог’

Шлях людини на планеті Земля. Оксана Мулик (відеолекція)

Шлях людини на планеті Земля

Публічний онлайн лекторій. Сезон 2023-24 року. Теософія для допитливих.

Тема 6. “Шлях людини на планеті Земля”.

Поява людини на планеті Земля. Перші раси та материки. Духовний Шлях для представників різних рас – Хатка-Йога, Бхакті-Йога, Раджа-Йога. Сьогоднішній стан людства, необхідність свідомих зусиль. Наявність Божественного Плану і майбутнє людства. Читать далее »

Як рухатися далі? Треба знати…! (відеосупровід лекції зі слайдами)

Як рухатися вперед? Треба знати…

«Зараз людство на порозі Переходу до зовсім нової Епохи. Щоб здійснити цей Перехід плавно і, можливо, навіть непримітно, кожен з нас має відчути гармонію всередині себе і здійснити перезавантаження старого мислення на нове, тобто вдосконалити себе. Покладемо в основу своєї роботи заклик древньогрецького мудреця Сократа: «Людино, пізнай себе!». Практична реалізація його в житті дасть можливість рухатися вперед … ».

Читать далее »

Золоті Сходи

Девід П. Брюс є національним секретарем Теософського Товариства в Америці, входить до їх ради директорів. Він також є директором з освіти, контролює тюремну програму, а також є національним спікером, письменником і редактором.

Плідне перо О. П. Блаватської (О.П.Б.) залишило багату спадщину для майбутніх поколінь вчених-теософів, студентів і цікавих шукачів. Він включає такі шедеври, як «Викрита Ізида» та «Таємна доктрина», а також менші, але все ще помітні роботи, такі як «Ключ до теософії» та «Голос Тиші». Один з її коротких літературних внесків, який часто не помічають ті, хто знайомий з її основними роботами, розміщений у т. 12 її зібрань творів це «Золоті сходи». Містить трохи менше 120 слів і не містить технічних термінів, які потребують допомоги глосарію, це, ймовірно, одна з її найбільш недооцінених і недовизнаних робіт. Але ті, хто уважно її вивчав, знають, що скромний вигляд цієї роботи заперечує її справжню цінність. По суті, це список із 13 коротких настанов для духовного мандрівника, за якими слідує короткий кодекс.

13 Кроків

Читать далее »

Крилаті вислови Олени Блаватської (вислів №6)

Крилаті вислови Олени Блаватської (вислів №6)

Шосте висловлювання:

«Не займаючись політикою і будучи вороже до божевільних мрій соціалізму і комунізму, від яких відсахується наше Товариство, воно мало турбується про зовнішні зусилля людини і про управління в матеріальному світі. Всі його (Товариства) устремління  направлені до окультних істин видимого і невидимого світів. Чи людина є підданою імперії або громадянином республіки, це стосується лише людини матеріальної. ЇЇ тіло може бути поневолено, що ж стосується її душі, людина може дати своїм правителям таку ж горду відповідь, як Сократ дав своїм суддям. Вони не владні над людиною внутрішньою».

Стаття «Хто такі теософи?»

 «Перш ніж душа побачить, повинна бути досягнута гармонія в середині, а тілесні очі повинні стати сліпими до всякої ілюзії. Читать далее »

«Книга Золотих Правил» – Біблія для теософів» (відеолекція, читає – Національна лекторка України з питань Теософії – Калашнікова Раїса Михайлівна)

«Книга Золотих Правил» – перлина Східної містики, оприлюднена для Західного матеріалістичного світу Вісником Світла – Оленою Петрівною Блаватською. Сюди, наряду з іншими, увійшли такі три трактати, як «Голос Безмовності», «Два Шляхи» і «Сім Врат», що належать саме автору.

В одному з своїх листів рідним  Олена Петрівна писала: «Мій «Ключ до теософії» завоює безліч прозелітів, а «Голос Безмовності», при тому, що це крихітна книга, стає Біблією для теософів. Це великі афоризми! Я можу так казати, бо ти знаєш, що це не я їх написала! Я лише переклала їх з телугу, найстарішого південно індійського діалекту. Там три трактати, які присвячені моральності; етичні принципи монгольських і дравидських містиків. Деякі з афоризмів просто дивно глибокі й прекрасні!». Читать далее »

Крилаті вислови Олени Блаватської (вислів №5)

П’яте висловлювання:

«Якщо ми визнаємо, що рухаємося в потоці еволюції, то кожну обставину ми повинні сприймати, як належне. І в наших невдачах при здійсненні намічених дій ми повинні бачити найвеличнішу допомогу, тому що немає для нас іншого шляху навчитися спокою … Якби всі наші плани були успішними, ми б не відчували протилежностей. Крім того, наші плани можуть бути неосвіченими і тому не правильними, і добра Природа не дозволить нам їх здійснити. Тому прошу вас, очистіть свої думки від найменшого незадоволення оточуючими обставинами». Читать далее »

Крилаті вислови Олени Блаватської (вислів №4)

Четверте висловлювання:

«Карма – це безпомилковий Закон, який співналаштовує наслідок причині на фізичному, ментальному і духовному планах буття. Немає такого місця у Всесвіті, де б вона не діяла; її дія охоплює всі царства Природи.

Абсолютно всі істоти схильні до дії Карми. Вона є періодичним оновленням Всесвіту, Законом гармонії, що відновлює навіть рівновагу, там, де її було порушено.

У цьому сенсі Карма прагне повернутися до первісної Єдності. Вона знаходиться в основі, витоку всіх речей і є кінцевою метою всіх речей, суттю всіх речей». Читать далее »

Калі Юга – сучасна епоха (відеолекція, читає – Національна лекторка України з питань Теософії – Калашнікова Раїса Михайлівна)

На сьогодні, езотеричні доктрини про будову Космосу дають нам докази щодо існування Знань відносно еволюції Великих циклів, як таких, та малих циклів – Юг. Перш за все слід зазначити, що Космос розвивається двома Великими циклами, які мають назву:

Перший – Манвантара, або Велике Життя, це період діяльності.

Другий – Пралайя, або не-Життя, період латентного стану, відпочинку. Читать далее »

Чому вчить Бхагавад Гіта? (відеолекція, читає – Національна лекторка України з питань Теософії – Калашнікова Раїса Михайлівна)

Чому вчить Бхагавад Гіта?

Існує Великий епос Індії під назвою «Махабхарата», який символічно описує духовну еволюцію людини, як частинки Цілого, так і всього людства.

Епос складається з 18 книг, куди входить біля 75 (семидесяти п’яти) тисяч віршів, пісень, легенд, міфів тощо.

Одна з таких книг названа Бхагавад Гіта. В ній Господь Кришна та відданий йому друг, учень по імені Арджуна, ведуть у формі діалогу бесіду про високу духовну філософію. В ній розкривається шлях духовного розвитку людини через самопізнання, починаючи з свого нижчого «я» і до Вищого Его. ТАК ЧОМУ Ж ВЧИТЬ НАС БХАГАВАД ГІТА? Найперше: Читать далее »

ПІФАГОР І ЧИСЛА (відеолекція, читає – Національна лекторка України з питань Теософії – Калашнікова Раїса Михайлівна)

ПІФАГОР І ЧИСЛА

З давніх-давен числа були об’єктом уваги як математиків, так і містиків. В окультних вченнях числа складали основу знань, в яких розкривалась будова Всесвіту та етапи його розвитку. У древніх мудреців числовий космологічний ряд починався з числа 3 (три) і закінчувався числом 9 (дев’ять). Але прийшов Великий філософ, математик, геометр, «отець чисел» Піфагор, низько вклонився своїм попередникам і сказав: «Першою все-таки була Одиниця» і довів це людству. Читать далее »