Архив для Березень, 2024

Духовний прогрес

Духовний прогрес

Олена Блаватська

Відомі рядки Христини Розетті: Невже кожен підйом на дорозі тяжкий? Так, весь шлях до останку. Невже путь розтягнувся на весь довгий день? Так, мій друже, до ночі з ранку.

(«Вгору», рядки 1-4)

є немов уособленням життя тих, хто справді ступає на шлях, що веде до вищо­го. Які б розбіжності не існували між різни­ми викладеннями Езотеричної Доктрини, оскільки в кожну епоху вона одягала нове вбрання, відмінне від попереднього як за відтінком, так і за фактурою; але в кожно­му з них ми знаходимо повну згоду в одному питанні – про шлях до духовного розвитку. Одне єдине непорушне правило завжди було обов’язковим для неофіта, так само і зараз – повне підкорення нижчої природи вищою. Від Вед і Упанішад до нещодавно опублікованого «Світла на Шляху», як би ми не шукали в бібліях усіх рас і культів, ми знаходимо лише один-єдиний шлях – важ­кий, болісний, клопіткий, яким людина може здобути істинне духовне осяяння. Та й як може бути інакше, адже всі релігії і всі філо­софії є лише варіантами першого вчення Єдиної Мудрості, переданого людям Плане­тарним Духом напочатку циклу? Читать далее »

Культура – рушійна сила еволюції. Євдокія Савелівна Венгер.

Євдокія Савелівна Венгер, Секретар Регіонального Учбового Центру «ФЕНІКС» Теософського Товариства в Україні, місто Харків. Виступ на Школі Лекторської Майстерності (ШЛМ). Лютий 2024 року

Тема Культури в її глибокому розумінні мене цікавила давно, і сьогодні я можу поділитися з вами моїми роздумами. Тема ця багатопланова, але я постараюся коротко викласти мої думки. Епіграфом до теми є висловлювання М.К.Реріха:

Читать далее »