Архив для Січень, 2021

ДОРОГІ  ДРУЗІ!

На Ваші прохання починаємо публікувати Глави Фрагменту III з «Книги золотих правил» Олени Петрівни Блаватської «Сім Врат». Як пише Чарльз Ледбітер  в «Коментарях » до цього Фрагменту, він не обов’язково є продовженням Фрагменту I «Голос Безмовності» та Фрагменту II «Два Шляхи» названої книги. Немає нічого, щоб показувало, що ці Три Фрагменти якось по-особливому пов’язані один з одним. Вони – у всіх відношеннях представляють собою Три окремі книги, які розбирають один і той же предмет в дуже схожій манері.

Тож, для кожного з нас буде великим надбанням почути знову й знову вчення про Шлях до пізнання свого Вищого «Я», але в дещо іншій формі.

Будемо вивчати разом!

Президент відділення «LAYA» Раїса Калашнікова

Глава 1

ВЫСОТЫ ПАРАМИТ

«Ачарья,выбор сделан. Я жажду Мудрости. Теперь ты разорвал завесу пред тайным путём и научил меня махаяне. Слуга твой готов следовать твоему водительству». Читать далее »

Синтез породжує розуміння

Як раз про це 23 січня 2021 року на зустрічі в теософському відділенні «Лайя» вела мову завідуюча відділом Музейного центру О.П.Блаватської та її родини Аліна Феліксівна Моргунова в своїй лекції «Віра та наука – два шляхи до однієї Цілі».

З самого початку нам стало зрозуміло, що кожен з нас має рухатися по шляху до пізнання свого Вищого «Я», що і є Істина. Шляхів цих може бути два: через релігію і через науку. Вони не розходяться, а йдуть паралельно: релігія – через віру; наука – через знання. Ми знайомі з думкою, що той чи інший шлях відкрито кожному незалежно від раси, віри, статі, касти чи кольору шкіри, всякому, хто живе тим життям, яке приписано  вибраному шляху. Але лише синтез напрямків, визначених  вченими з одного боку та представниками релігій з іншого, породжує розуміння. Читать далее »

Наследие Мудрости

Джой Миллс, экс-Вице-Президент Теософского Общества

Те, чья жизнь хоть каким-то образом была затронута философией теософии, становятся наследниками великой традиции бессмертной мудрости. Знанием в контексте этой традиции можно овладеть путем изучения, размышления, а также даже обсуждения основных принципов мудрости с другими людьми. Однако сама мудрость происходит от всеобъемлющего знания, в рамках которого понимание постоянно проявляется во всех гранях жизни. Мудрость, наследниками которой мы сегодня являемся, такова, что если мы не преобразимся под действием её жизненно важного свойства, она может остаться стерильной собственностью, замкнутой в книгах и недоступной к использованию в жизни. В соответствии с основополагающим постулатом, приведенным в Тайной Доктрине, предполагается существование накопленной мудрости веков, истинность которой сегодня может быть проверена на жизненном опыте и которую можно доказать научным путем. Можно сказать, что это знание, засвидетельствованное многими плеядами пророков и мудрецов, составляет пентаграмму закона, который находит свое конечное воплощение в человеке. Читать далее »

Звернення Міжнародного Президента ТТ

з приводу проведеної 27-30 грудня 145-ї Конвенції Теософського товариства

Дорогі друзі,

Тепер, коли закінчилась 145-а Міжнародна Конвенція, я хотів би поділитися деякими думками та деякою інформацією. На червневому засіданні Генеральної ради ми вирішили, що через глобальну пандемію нам потрібно буде перевести всю Конвенцію в Інтернет. З цього моменту почалося наше планування. З 2014 року ми транслювали подію в прямому ефірі, але це навіть віддалено не нагадувало масштаби та складність цьогорічного проекту. Читать далее »

ПЛАН РОБОТИ

Кіровоградського відділення «Лайя» ТТ в Україні

на січень – червень  2021 року Читать далее »