Архив для Жовтень, 2023

Неймовірна сила тиші. Діпа Падхі

Д-р Діпа Падхі – міжнародний віце-президент ТТ “Адьяр” і президент ТОС, регіон Одіша, Індія. На основі презентації на щорічному з’їзді Новозеландської секції в січні 2020 року.

Нині ми живемо в галасливому світі, який стає дедалі гучнішим через звуки трафіку, мобільні телефони, телевізори, електронні побутові прилади тощо, що робить життя доволі неспокійним. Сьогодні шумове забруднення стало серйозною проблемою, як для фізичного, так і для психічного здоров’я людини. Шум, що перевищує норму, породжує багато захворювань, таких як гіпертонія, стрес, забудькуватість, депресія і безсоння. На додаток до зовнішнього шуму, існує ментальний шум – постійна балаканина розуму. Це свого роду внутрішній монолог, який постійно присутній у розумі. Занадто часто це негативні думки про інших, які посилюють занепокоєння, гнів, розчарування, ненависть і ревнощі. Читать далее »

Крилаті вислови Олени Блаватської (вислів №6)

Крилаті вислови Олени Блаватської (вислів №6)

Шосте висловлювання:

«Не займаючись політикою і будучи вороже до божевільних мрій соціалізму і комунізму, від яких відсахується наше Товариство, воно мало турбується про зовнішні зусилля людини і про управління в матеріальному світі. Всі його (Товариства) устремління  направлені до окультних істин видимого і невидимого світів. Чи людина є підданою імперії або громадянином республіки, це стосується лише людини матеріальної. ЇЇ тіло може бути поневолено, що ж стосується її душі, людина може дати своїм правителям таку ж горду відповідь, як Сократ дав своїм суддям. Вони не владні над людиною внутрішньою».

Стаття «Хто такі теософи?»

 «Перш ніж душа побачить, повинна бути досягнута гармонія в середині, а тілесні очі повинні стати сліпими до всякої ілюзії. Читать далее »

Теософське видання “Альманах”, “Жива теософія” №1

Дорогі друзі!
Перед вами перший номер Альманаху “ЖИВА ТЕОСОФІЯ”.

   Це проект нового регулярного видання Теософського товариства в Україні, мета якого – знайомство українських теософів та широкого кола зацікавлених читачів з матеріалами головного друкованого органу Теософського товариства, щомісячного журналу The Theosophist (Теософ), який видається в Адьярі. Читать далее »