Відсвяткували два свята разом

IMG_1374, ПРИЮТ  Якось раніше ми не звертали увагу на те, що День народження нашої неповторної землячки Олени Петрівни Блаватської, 12 серпня, і День християнського свята Маковія, 14 серпня, майже співпадають. Якраз у цьому році ми вирішили відзначити одночасно обидва свята разом з мешканцями та обслуговуючим персоналом притулку для одиноких людей «Милосердний самарянин», куди завітали зранку 12 серпня. Коли в одній з кімнат притулку ми готували поетичний святковий куточок (його ви бачите на фото), почули, як хтось сказав: «Це ті, хто минулого разу розповідали нам про добро, милосердя, любов, про щирі стосунки між людьми і називали якесь складне слово, Яке Все Це Вміщає».

   Виявилося, що цим «складним словом» було для декого «теософія». Тому наша розмова почалася з його пояснення. Ми намагалися якомога простіше розповісти, що ТЕОСОФІЯ – це БОЖЕСТВЕННА МУДРІСТЬ, яка була завжди, але загубилася в віках. Відновити та передати людям всього світу знання, що містить у собі ця МУДРІСТЬ про будову Всесвіту, Природи, Людини, доручалося Олені Петрівні Блаватській, яка народилася у цей день 183 роки тому. Ми розповіли, що, завдяки своїй геніальності, вона виконала це доручення, бо дуже хотіла, щоб усі жили в злагоді, мирі, були щасливими, були дійсно братами і сестрами, як про те заповідає ТЕОСОФІЯ.

  Потім вже не ми людям, а вони нам розповіли про свято МАКОВІЯ. За стародавньою традицією ті, хто прийняв християнську віру, йдуть до храмів, освячують перший врожай городини, а також букетики з трав та квітів – «маковейчики», щоб у подальшому квітнуло господарство.
Спілкування було теплим, радісним, сердечним.

  Друга частина нашої благодійної акції пройшла надворі. Ми допомогли прибрати прилеглу територію від бур’янів, різного сміття. Крім того, разом з мешканцем притулку Миколою Рожко та сестрою-господаркою Любов’ю Володимирівною посадили щонайменше 50 кущів багаторічних квітів, які подарувала зі свого подвір’я наш волонтер Віра Махоріна.

Трохи втомилися, але були задоволені, що змогли зробити хоч щось приємне для людей, які потребують уваги, співчуття до їхньої долі. Вони попросили завітали до них на День Спаса. Ми пообіцяли!

IMG_1371, ПРИЮТ

IMG_1357, ПРИЮТ

DSC00519_resize, ПРИЮТІніціативна група ТОС, Кіровоград

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий